побудова речень із дієсловами теперішнього і майбутнього часу
Побудова речень із дієсловами теперішнього й майбутнього часу - ДІЄСЛОВО - II СЕМЕСТР - Посібник входить до навчально-методичного комплекту до підручника Українська мова. 4.клас (автори М.Д. Захарійчук, А. І. Мовчун). У виданні подано методику роботи за текстоцентричними технологіями, календарно-тематичне планування та розробки уроків, що відповідають новій програмі
Побудова речень із дієсловами теперішнього й майбутнього часу. Опубліковано: vovakalynchuk Сб, 2016-03-12 20:51. 0. Мета: повторити і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова; вчити використовувати дієслова теперішнього й майбутнього часу в текстах; збагачувати словниковий запас школярів; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення школярів; виховувати культуру писемного мовлення. Автор: невідомий.
Мета: повторити і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова; вчити використовувати дієслова теперішнього й майбутнього часу в текстах; збагачувати словниковий запас школярів; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення школярів; виховувати культуру писемного мовлення. Скачати. Отримати посилання.
Майбутній час. Відмінювання дієслів теперішнього і майбутнього часу" (6 класс). Скачать материал. библиотека материалов. Мета: поглибити знання учнів про теперішній і майбутній часи дієслова, з’ясувати особливості відмінювання дієслів; удосконалювати правописні навички учнів, культуру мовлення, розвивати творчі здібності; виховувати любов до природи, до рідного краю. Обладнання: відео «Весна і природа», пісня О.Плотникової «И все о той весне», тлумачний словник. Хід уроку. I. Організаційна частина.
Побудова речень із дієсловами теперішнього. Й майбутнього часу. Мета: повторити і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова; вчити вико-. ристовувати дієслова теперішнього й майбутнього часу в текстах; збагачувати слов-. никовий запас школярів; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення школярів; виховувати культуру писемного мовлення. Ін нж же ер інженер. — Поясніть значення слова. Складіть і запишіть з ним речення. 4. Словникова робота. Гра «Загадки Діда-Буквоїда».
Мета:поглибити знання учнів про дієслова І і ІІ дієвідмін, засвоїти правила написання їх особових закінчень у теперішньому та майбутньому часі; удосконалити навички вживання особових закінчень дієслів; розвивати творчі вміння використання особових форм дієслів теперішнього та майбутнього часу у зв′язних висловлюваннях; сприяти виховуванню інтересу та шанобливого ставлення до народних свят та обрядів
Отже, у формах майбутнього часу значення часу виражається або основою дієслова, або допоміжним дієсловом, або суфіксом-флексією, що походить від допоміжного дієслова. Значення часу органічно пов'язане із значенням особи і числа, що знаходять своє вираження в особових флексіях, розподілених за дієсловами першої і другої дієвідмін. Минулий час. Минулий час означає дію, що відбувалася або відбулася до моменту мовлення, наприклад: Могутнім спокоєм дихало чорнолісся (М. Стельмах); Скільки днів пролетіло над нами! (В. Сосюра). Форми минулого часу творяться від основи інфінітива дієслів доконано
Дієслова в теперішньому і простому майбутньому часах (доконаного виду) однаково змінюються за особами й числами. За характером особових закінчень дієслова поділяються на першу, другу та архаїчну дієвідміни. До І дієвідміни належать дієслова, які в закінченнях усіх осіб, крім 1-ї особи однини і 3-ї особи множини, мають є (на письмі — також є), а в 3-й особі множини — закінчення -уть (на письмі — також -ють): кажеш, каже, кажемо, кажете, кажуть; зуміє, зумієш, зуміємо, зумієте, зуміють.
Дієслова теперішнього і майбутнього часів змінюються за числами та особами. Дієслова недоконаного виду мають просту і складену форми майбутнього часу, дієслова доконаного виду — лише просту форму. Проста форма майбутнього часу дієслів недоконаного виду утворюється приєднанням до інфінітива особових закінчень. Особа Однина Множина.
Життя прожити не поле перейти Хочеш знати не соромся питати Гарно того вчити хто хоче все знати Щоб довго жити треба працю любити Знайдіть дієслова в неозначеній формі. Чи можна визначити за цими дієсловами коли відбулася дія і хто її виконує Чому Не можна бо неозначена форма дієслова не вказує ні на час ні на особу 2. Запитання вчителя : Що називається дієсловом Частина мови що означає дію предмета і відповідає на питання що робити Що робив Що зробив Що робить Що зробить Що буде робити Яким
Дієслова майбутнього часу. Мета: вчити учнів змінювати дієслова за особами і числами в майбутньому часі за зразком (таблицею), вживати ці дієслівні форми в реченнях і зв’язних висловлюваннях; розвивати уважність, спостережливість; виховувати працелюбність. Хід уроку. I. Організаційний момент. II. Актуалізація опорних знань. 1. Перевірка домашнього завдання. Вправа 294.
ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС.Дієслова у формі теперішнього часу означають дію, яка збігається з моментом мов. Дієслова доконаного виду мають просту форму майбутнього часу (що зроблю?): прочитаю, розкажу, напишу, занесу, висушу. У простій формі доконаного виду дієслова мають такі ж особові закінчення, як і дієслова теперішнього часу.
- Які дії характеризує теперішній, минулий і майбутній час? (Дію, яка відбувалась у минулому, дію, яка відбувається в даний момент і дію, котра відбуватиметься в майбутньому). 2. Підготовча вправа.(Розподільний диктант). Сьогодні ми повинні поглибити свої знання про теперішній час дієслова для того, щоб вміти правильно будувати речення і гарно висловлюватись. Саме дієслово є тим механізмом,що запускає в дію інші частини мови. Хто знає, чи дізнались би ми про минуле нашого народу, коли б не минулий час,а майбутній час дозволяє нам поглянути далеко вперед у майбутнє. 3.Чим характеризуються дієслова теперішнього часу часу? 4.Які граматичні категорії властиві дієсловам теперішнього часу?
Майбутній і минулий час. Дієслова в минулому часі змінюються за родами (в однині) та числами. Наказовий спосіб має три спеціальні форми Якщо в реченні підряд вжито кілька дієслів в умовному способі, то частку би (б) не обов’язково повторювати при кожному з них. Форма би вживається після приголосних, б — після голосних звуків. Наприклад: 1. Ні, Марко не такий. Перевірте себе. Майбутній і минулий час. 1. Дієслова поставте в 2-й особі однини наказового способу й запишіть у дві колонки: 1) з м’яким знаком укінці; 2) без м’якого знака. Зволожити, заправити, квасити, зготувати, поглянути, вносити, повідомити, зморщити, вірити, вимітити.
Складіть речення з дієсловом теперішнього часу. Скласти розповідь про любимого актора з дієсловами майбутнього в теперішнього часу 5-6 5 дієслів теперішнього і 5 дієслів майбутнього часу. Виписати по 5 дієслів теперішнього і майбутнього часу. Дібрати 6 діеслив різного часу минулого теперішнього та майбутнього і поставити в усіх Провідміняйте за особами в однині та множині теперішнього та майбутнього часу дієслова: 5 речень з інфінітивом теперішнього часу або майбутнього. Прислів,я з дієсловами теперішнього і майбутнього часу. 5 речень з інфінітивом теперішнього часу або майбутнього. П
Проста форма дієслів доконаного виду майбутнього часу твориться за допомогою тих самих закінчень, що й дієслова теперішнього часу. Тому значення майбутнього часу пов’язане з префіксами,суфіксами, зміною наголосу, зміною кореневих голосних звуків, за допомогою чого утворюються дієслова майбутнього часу. Наприклад: читаю — прочитаю; кінчаю — кінчу; гукаю — гукну. Дієслова недоконаного виду мають синтетичну (складну) й аналітичну (складену) форми. Синтетична форма за походженням аналітична, бо історично склалася з інфінітива змінюваного дієслова й особових форм дієслова йняти (имати) -му (1-ша ос
2. Проста форма майбутнього часу твориться від дієслів доконаного виду за допомогою закінчень, спільних із теперішнім часом: а)дієслова І дієвідміни на початку закінчення в більшості осіб мають тематичний голосний е (є), а в 3 особі мн. – закінчення -уть (-ють); чергування г, з > ж; к, ц > ч; х, с > ш; д > дж; зд > ждж; т > ч; ст, ск > щ відбувається в усіх особах: Особа. Особові форми дієслів І дієвідміни. Деяку специфіку у формах теперішнього (простого майбутнього) часу мають дієслова, що не належать до жодної із дієвідмін. Так, дієслово бути в теперішньому часі в усіх особах представлене формою є (лише в художній літературі трапляються інші форми: єси – 2 особа одн., єсть – 3 особа одн., суть – 3 особа мн. та ін.)
Коментарі
Дописати коментар