конспект уроку з української мови з вправами на тему звуки

Українська мова 4 клас. УРОК 1. Мова і мовлення. Звуки та букви. Мета: ознайомити учнів з новим підручником «Українська мова»; поглибити знання учнів про мову як засіб людського спілкування; актуалізувати знання школярів про звуки та букви; розвивати індивідуальне мовлення учнів, збагачувати їх словниковий запас; виховувати шанобливе і бережливе ставлення до мови. Мотивація навчальної діяльності. Крок за кроком ви мандруєте по складному шляху здобуття знань. В четвертому класі ми продовжимо вивчати мелодійну і милозвучну українську мову. Ви вже навчилися розмовляти, читати й писати українською мовою, вмієте висловлювати свою думку, розрізняти усне й писемне мовлення.


Конспект на урок Українська мова скачати. Повідомлення теми й мети уроку. Діти, сьогодні ми з вами повторимо відомості про звуки набуті вами у початкових класах, навчимося розуміти різницю між звуками мови та звуками мовлення будемо розвивати фонематичний слух і працювати зі звуками та буквами. ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. 1. Бесіда. У чому полягає відмінність між звуком та буквою? Чим людина почала користуватися раніше — звуками чи буквами? Як утворюються звуки людського мовлення?


ОРФОГРАФІЯ - подано методичні рекомендації для проведення уроків з української мови у 5 класі. ОРФОГРАФІЯ. УРОК 57. Позначення звуків мовлення на письмі. Алфавіт (абетка, азбука). Мета: поглибити знання учнів про український алфавіт, щодо позначення звуків мовлення на письмі, навчити відрізняти звуки від букв; розвивати вимовну і слухову культуру, дикцію; виховувати в учнів повагу один до одного. Обладнання: підручник; схема “Знаки письма”, “Український алфавіт”; тлумачний словник. Тип уроку: урок осмислення нових знань. Хід уроку. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. IV. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу.


Мета: - навчальна: поглибити знання учнів про звуки мови й звуки мовлення, голосні й приголосні звуки; розвивати вміння й навички учнів розрізняти голосні й приголосні звуки, правильну вимову наголошених і ненаголошених голосних; - розвивальна: розвивати логічне мислення, творчу уяву учнів; - виховна, виховувати шанобливе ставлення до мови. Внутрішньопредметні зв'язки


У посібнику репрезентовано всі уроки української мови для ІІ семес-тру 5 класу за новою програмою 11-річної школи (за підручником О. В. За-болотного, В. В. Заболотного; К.: Генеза, 2013). Метою створення цього посібника є бажання полегшити підготовку вчителя до уроку, вивільнити час для творчої складової. Конспекти скла-дено за чіткою структурою, містять основні етапи уроку, але можуть бу-ти творчо доопрацьовані. Орфографічна помилка, її умовне позначення 13. Тренувальні вправи з теми «Орфографія» 15. Розвиток зв’язного мовлення № 14. Петрик, готуючись до уроку з української мови, не міг пояснити, які звуки позначають букви Е, И, О в ненаголошеній. 5. позиції.


Тип уроку: засвоєння нових знань. Обладнання: орфоепічний словник; роздатковий матеріал (картки, пам’ятки); мультимедійна презентація; ялинка з прикрасами. Хід уроку. І. Організаційний момент. ІІ. Мотивація навчальної діяльності СЛАЙД 1. Учитель: Ідучи на урок, я зустріла незвичайного листоношу – Сніговика. Учитель: Дзвінкі приголосні звуки в українській мові завжди вимовляються дзвінко. Виняток із правила становить дзвінкий [г] , який у вимові перед глухим приголосним може уподібнюватись до парного глухого. Практичний дослід. Зрозуміти, як відбувається уподібнення, нам допоможуть дзвіночки. Якщо дзвіночок, що подзенькує, затулити знизу дзвіночком без язичка, то звук зникне.


Конспекти уроків вчителя. Звуки мови і звуки мовлення. Голосні та приголосні звуки. Мета: ознайомити учнів із предметом вивчення таких розділів науки про мову, як фонетика і графіка; поглибити знання про звуки мови, про поділ їх на голосні й приголосні; формувати вміння передавати слова фонетичною транскрипцією, розвивати фонематичний слух, увагу, пам’ять, збагачувати словниковий запас учнів. І. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. ІІ. Який розділ науки про мову вивчає звуки мовлення? Який – букви (знаки письма)? [учен’], [школ’ а р], [с’ і л’], [шчока], [йашчик], [йаблун’а], [йіжак], [йедн’іс’т’], [прийаз’н’], [пйатниц’а]. Виконання вправ на закріплення. * Робота з підручником.


Учитель повідомляє тему й мету уроку. Для проведення уроку учнів об’єднано в групи по шість – сім чоловік , обрано капітанів команд. Записується в зошити число, тема уроку та норми оцінювання (за кожне правильне повністю виконання завдання — 1 бали, за половину— 0,5 бали). Девіз гри: «Швидко й правильно!». Тобто перемога залежатиме від швидкості й правильності виконаних завдань.


Конспект уроку української мови (читання, письмо) з використанням навчально-методичного комплекту «Українська мова». Большакова І.О., Пристінська М.С. Урок №19. Звуки і букви. Усна народна творчість. Мета: узагальнити вивчений матеріал про звуки і букви; збагачувати словниковий запас учнів; формувати навички грамотного письма; виховувати любов до рідного краю. Обладнання: мультимедійний комплект, конструктор LEGO. Хід уроку.


Конспект уроку української мови (читання, письмо) з використанням навчально-методичного комплекту «Українська мова». Большакова І.О., Пристінська М.С. Урок №19. Звуки і букви. Усна народна творчість. Мета: узагальнити вивчений матеріал про звуки і букви; збагачувати словниковий запас учнів; формувати навички грамотного письма; виховувати любов до рідного краю. Обладнання: мультимедійний комплект, конструктор LEGO. Хід уроку.


Конспект урока украинского языка содержит богатый материал, необходимый учителю на уроке. Просмотр содержимого документа «Конспект уроку української мови в 3 класі з теми: "Чергування голосних в корені слова"». Українська мова у 3-А класі 05.02.2019 року. Учитель: Петренко Л.П. Тема: Чергування голосних у корені слів. Контрольний словниковий диктант. кухонні ножі – кухонний ніж; сильні громи – сильний грім. Робота над вправами з підручника. Закріплення вивченого матеріалу. Загадки. Сопе, хропе, чхає, сюди – туди зазирає; На морозі замерзає, бо одежинки не має. (Ніс). У щуки зовсім їх немає, а білий гриб одну лише має. Курчатко – дві, а що – з трьома? Нехай кмітливий відгадає!


Конспекти уроків історії України [26]. Конспекти уроків української мови та літератури [45]. Мета: повторити норми вимови голосних і приголосних звуків; удосконалювати орфоепічні вміння учнів; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати у школярів повагу до краси рідної мови. Внутрішньопредметні зв’язки: Синтаксис: текст. Ознайомлення десятикласників із темою, метою і завданнями уроку. ІІІ. Актуалізація мотиваційних резервів десятикласників на основі повторення вивченого. Виконання тестових завдань. Знайдіть одну правильну відповідь.


План-конспекти. Українська мова та література. Урок української мови (5 клас). Позначення звуків на письмі. Алфавіт. Співвідношення звуків та букв. Звукове значення літер ю, я, є, ї. Урок української мови (5 клас) Тема: Позначення звуків на письмі. Алфавіт. Співвідношення звуків та букв. Звукове значення літер ю, я, є, ї. Мета: - навчальна: повторити і закріпити знання українського алфавіту, виробити навички розмежування понять «звук» і «буква»; розвивати навички правопису І ось виникло непорозуміння. Пересварилися звуки між собою, розбіглися в різні кутки країни й перестали спілкуватися.


Повідомлення теми і мети уроку. — Сьогодні ми будемо говорити про приголосні звуки і позначення їх на письмі буквами, а також про роль приголосних звуків у мовленні. IV. Осмислення нових знань. 1. Спостереження за звучанням приголосних звуків. — Пригадайте, чому голосні так називаються? — За участю чого вони вимовляються? — Вимовте тепер деякі приголосні звуки. Як проходить повітря у ротовій порожнині? (З перепонами). За участю чого вимовляються ці звуки? (Голосу і шуму або тільки шуму). — В українській мові слів із збігом кількох приголосних небагато, тому і називають нашу мову мелодійною, співучою. Вивчайте мову українську —. Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну, Прекрасну, милу і чудову


Тема уроку. Звуки мови та звуки мовлення. Голосні і приголосні звуки. Мета уроку: познайомити учнів з предметом вивчення подібних розділів науки прo мову, як фонетика й графіка; поглибити в учнів знання про звуки мoви, про поділ на голосні і приголосні; формувати уміння передавати слова мови фонетичною транскрипцією, розвивати в учнів фонематичний слух, увагу та пам'ять, примножувати словниковий запас.


— Назвіть у відгадках приголосні дзвінкі звуки. 3. Повідомлення теми та мети уроку. Робота з підручником (С. 38–39). В иконання вправи 107. Виховна: виховувати любов до рідної мови, пробуджувати інтерес до знань, навчання. Засоби навчання: ребуси. Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна. Ця вправа дозволяє вчителю поглянути на урок очима дітей, проаналізувати його з точки зору цінності для кожного учня. У графу «П» («плюс») ставимо позначку і розповідаємо все те, що сподобалося на уроці, що здалося ціка-вим та корисним. У графу «М» («мінус») — все, що не сподобалось, здалося важким, незрозумілим та нудним.


Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української мови 5 клас (нова програма). Уроки № 65–66 Вимова приголосних звуків і позначення їх на письмі. Уподібнення приголосних звуків. Уроки № 65–66. Вимова приголосних звуків і позначення їх на письмі. Уподібнення приголосних звуків. Оголошення теми й мети уроків. Спостереження над мовним матеріалом. Прочитайте крилаті вислови, зверніть увагу на те, як пишуться й вимовляються виділені слова.


До Уроку Української Мови. До Уроку Літературного Читання. До Уроку Англійської Мови. До Уроку Російської Мови. До Уроку Математики. До Уроку Природознавства. Тема уроку Звуки з , з . Позначення їх буквами «З». «з». Мета уроку Сприяти ознайомленню учнів зі звуками з , з , буквою З, що їх позначає; формуванню вміння читати склади, слова з буквою «зе»; відпрацьовувати вміння працювати з деформованими реченнями, текстом; вчити аналізувати прочитане, відповідати на питання за змістом тексту; розвивати фонематичний слух, уважність, спостережливість, логічне мислення.


Учитель української мови. та літератури ДЗОШ № 101. МОЛЧАН Владілена Володимирівна. Конспект уроку з української мови у 5 класі на тему: "У країні звуків." Тема. У країні звуків. Мета: повторити й узагальнити знання про голосні і приголосні звуки набуті у початкових класах; розвивати фонематичний слух учнів; виховувати в учнів пізнавальний інтерес до української мови. Обладання: Плакат з Сонечком, ромашки із завданнями, ребуси, цеглинки з літерами, підручники. Література: 1. Бєляєв О.М. та ін. Укр. мова: Підручн. для 5кл.-К., 2000. 2. Морозова Л.Г. Укр.мова. 5кл.- Харків,2002. 3. Гла

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

перекладач англійської мови

ответы в автошколе trinity rp

сигнализация magicar m905f инструкция